Egzaminy na prawo jazdy będzie można zdawać w Oleśnicy i w Oławie!

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę o utworzeniu dwóch nowych oddziałów terenowych WORD Wrocław – w Oławie oraz w Oleśnicy. Samorząd Województwa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców aglomeracji wrocławskiej ułatwiając im możliwości przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy w miejscu zamieszkania, bez konieczności pokonywania znacznych odległości do ośrodka egzaminacyjnego.

– Zarówno Oława jak i Oleśnica są miastami, w którym infrastruktura komunikacyjna pozwala na przeprowadzanie egzaminów w ruchu drogowym z zapewnieniem wykonania wszystkich niezbędnych zadań egzaminacyjnych – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Organizacja oddziału w Oławie pozwoli na przystąpienie do egzaminu – mieszkańcom Oławy i innych miejscowości w powiecie (Jelcz-Laskowice, Domaniów) a także pozyskanie zdających z niektórych miejscowości województwa opolskiego (powiat brzeski). Siedziba oddziału będzie mieściła się przy ul. Różanej 8. Z kolei Organizacja oddziału w Oleśnicy pozwoli na przystąpienie do egzaminu – mieszkańcom Oleśnicy i innych miejscowości w powiecie (Syców, Twardogóra czy Bierutów) a być może pozyskanie zdających z niektórych miejscowości województwa opolskiego czy wielkopolskiego. Oddział terenowy będzie mieścił się przy ul. Wrocławskiej 30b. W obu oddziałach budynki wraz z placami manewrowymi zostaną odpowiednio zaadaptowane i przystosowane. Placówki w Oławie i Oleśnicy zostaną uruchomione w sierpniu tego roku

Kategoria artykułu: Aktualności